Coś od nas..

  1. Jeśli już coś tworzysz nowego - twórz przy założeniu, że sam masz tego używać
  2. Jeśli budujesz firmę, to taką dla której sam byś chciał w przyszłości pracować, widzieć tam siebie również na najniższym szczeblu w hierarchii
  3. Nie próbuj uzależnić swojego klienta od tego co tworzysz, bo ten też stworzy coś uzależniającego Ciebie, i tak będziemy mieli dwóch uzależnionych, którzy już nie potrafią z sobą rozmawiać.
  4. Twórz rzeczy proste, komplikowaniem sobie życia niech zajmą się inni.
  5. Wszystko co ma kontakt z ludzką intencją, ma tąże zakodowaną potem w sobie - czy to rzecz materialna, organiczna czy nawet algorytm.
  6. Jednak to co zakodowane w powyższym punkcie jest nie do odczytania ani przez algorytm ani maszynę, i nie do powielenia bez wykorzystania uczuć.
  7. Kontrola to pochodna strachu. Jeśli chcesz kontrolować kogoś, otoczenie, informację, zapytaj siebie najpierw - czego się obawiam?
  8. Jeśli nudzisz się akurat w pracy - wyjdź na spacer, spotkaj się ze swoim klientem - nie wymyślaj w tym czasie czynności na siłę.
  9. Tak, wiem to co powyżej trudne gdy jesteś na etacie, masz płacone za obecność - ale być i może tego musisz doswiadczyć by coś się w końcu zmieniło?
  10. Jaki system, struktura przetrwała najdłużej? Wydaje się, że natura - więc twórzmy tak by do niej małymi kroczkami jak najczęściej się odwoływać.
  11. Nie po to poświęcam godziny na patrzenie się w monitor by inni też mieli to robić. Tracę tyle czasu po to, by inni mogli spędzić przed nim jak najmniej czasu jednocześznie osiągając swoje cele.
  12. Gdy Twoi klienci też zastosują powyższą zasadę - czyż nie bedziemy mieli wtedy więcej czasu dla siebie?
  13. Im bliżej od wytwórcy produktu/usługi do Ciebie - tym lepiej dla Ciebie w dłuższej perspektywie.
  14. Patrząc powyższe - bo czyż nie spróbujesz obdarzyć tym co wychodzi Ci najlepiej najpierw najbliższego otoczenia?